מטה המאבק

ב-5 ביולי 2011, כשבוע לפני שנפתחה מחאת הצדק החברתי, נשבר גב הגמל העצמאי שלנו ויצאנו למאבק על הזכויות הסוציאליות של עצמאים ופרילנסרים. מטרתנו לשנות את היחס הבסיסי של רשויות המס והרווחה בישראל כלפי עצמאים ופרילנסרים, וכתוצאה מכך להביא להכרה בזכויות סוציאליות יסודיות ולהגנה חוקית על תנאי העסקה ושכר של עצמאים.

מיום שפתחנו את עמוד הפייסבוק של המאבק מצטרפים אלינו עוד ועוד עצמאים ופרילנסרים, ונכון להיום הוא מונה למעלה מ-8,000 עצמאים ועצמאיות שמקבלים עדכונים שוטפים על ההישגים ונוטלים חלק פעיל בכל שלב לפי הצורך. כמו כן, על העצומה שלנו חתומים 11,000 איש ואישה.

את המאבק יזמו רינת שניידובר (33, צלמת ומתרגמת ספרותית מספרדית, עצמאית 12 שנה) וכנרת יפרח (33, עורכת לשונית ומנחת סדנאות לכתיבה בארגונים, עצמאית 8 שנים). הוא מנוהל בהתנדבות על ידי שתי היזמות ומקוּדם על ידי צוותי עבודה שעובדים גם הם בהתנדבות בתחומי יחסי ציבור, פרסום, הפצה ברשת ופעולות שטח. בימים אלה אנו עובדים על הפקת סרטונים, הופעות בתקשורת הכתובה והאלקטרונית, פעילות ברשתות חברתיות, נוכחות במאהלים ובהפגנות ברחבי הארץ, ניהול אתר אינטרנט ורשימת תפוצה, וכמובן קידום חקיקה ולובי. ראו עוד מידע על צוותי הפעולה ועל דרכי הפעולה שלנו בעמוד זה.

תחום החקיקה והלובי מקוּדם מתוך קשר הדוק ושיתוף פעולה מלא עם ארגון להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל), אשר אמון על חקיקה בתחום מזה שנים רבות ומחזיק בידע כלכלי וחוקי ובניסיון רב. דרך להב נוצר גם קשר עם איגודים מקצועיים של עצמאים מכל קשת המקצועות.

יש בארץ כ-250,000 עצמאים שעובדים כיחידים, ועוד 200,000 עסקים קטנים. מדובר בכוח עצום, ואנחנו צריכים אותו. הגידו בקול רם וברור את מה ששתקנו עד כה והצטרפו אלינו.

לפרטים נוספים:
עמוד הפייסבוק של המאבק
עצומת המאבק
טלפון (כנרת יפרח): 054-7675598
דוא"ל: info@ser.org.il